Tales of Honor: The Secret Fleet

Tales of Honor: The Secret Fleet 1.1

Wyrusz swoim statkiem w podróż do najbardziej niebezpiecznych i niezbadanych kranców kosmosu

Niestety nie ma zbyt wielu gier, które dostarczyłyby graczom niezapomnianych emocji w temacie kosmicznych bitew. Tales of Honor: The Secret Fleet stara się wypełnić tę lukę, oferując przyjemny miks ciekawej fabuły i ekscytujących międzygwiezdnych walk.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Dobrze przemyślany system walk
  • Interesująca historia
  • Ekscytująca, taktyczna rozgrywka

Wady

  • Niektóre losowe gry są przesadnie trudne
  • Komponenty są zbyt drogie

Bardzo dobry
8

Niestety nie ma zbyt wielu gier, które dostarczyłyby graczom niezapomnianych emocji w temacie kosmicznych bitew. Tales of Honor: The Secret Fleet stara się wypełnić tę lukę, oferując przyjemny miks ciekawej fabuły i ekscytujących międzygwiezdnych walk.

Kosmiczny wyścig

Tales of Honor: The Secret Fleet bazuje na popularnym komiksie o tym samym tytule – akcja rozgrywa się w kosmosie, a Ty właśnie otrzymujesz awans na kapitana statku. Twoja misja polega na odnalezieniu i zlikwidowaniu „sekretnej floty”, która terroryzuje galaktykę.

Tales of Honor: The Secret Fleet podzielona jest na trzy elementy: nawigowanie na mapie gwiazd i uzupełnianie zapasów, ulepszanie i naprawianie wnętrza statku oraz walka w kosmosie. Fani strategii z pewnością docenią aspekt walki oparty w głównej mierze na zgraniu w czasie ataków i kontrataków. W Tales of Honor: The Secret Fleet twój statek będzie miał do czynienia z szerokim spektrum innych gwiezdnych statków, od całkiem małych do masywnych kolosów, z których każdy będzie dysponował różnorodną bronią i systemem obronnym.

Walka w kosmosie jest zdecydowanie najlepszą częścią Tales of Honor: The Secret Fleet. Sterowanie jest niezwykle proste, jednak – dla odmiany – strategia jest złożona. Twój statek ma do dyspozycji szeroką paletę pocisków, które może wykorzystać. Niektóre deaktywują lasery obronne przeciwnika, inne zaś wyłączą jego broń. W Tales of Honor: The Secret Fleet kluczowe jest więc zrozumienie, jak mądrze używać pocisków i kiedy się bronić. Na przykład, jeśli wystrzelisz potężny nuklearny pocisk na początku starcia, zostanie on prawdopodobnie zniszczony przez obronę Twojego oponenta. Jeśli jednak najpierw zlikwidujesz odpowiednim typem broni jego obronę, zyskasz większe szanse na unicestwienie statku.

Oprócz nieograniczonej ilości standardowych pocisków powodujących zniszczenia, inne typy pocisków oraz ulepszenia mogą zostać zakupione na stacjach kosmicznych zlokalizowanych w różnych punktach na mapie galaktyki.

Tales of Honor: The Secret Fleet posiada również dość dziwną mini grę. Jeśli przegrasz bitwę lub gdy Twój statek jest mocno uszkodzony, to na pokładzie wybucha pożar. Aby go ugasić, musisz stuknąć palcem i przytrzymać płytki, które się palą. Jeśli nie uda Ci się opanować płomieni, zniszczenia spowodują utratę czasu i pieniędzy na naprawę. Dodatek ten nie jest co prawda dużym minusem, jednak biorąc pod uwagę wysoki poziom rozgrywki w Tales of Honor: The Secret Fleet, wydaje się on być po prostu trochę nie na miejscu.

Oczywiście możliwe są zakupy wewnątrz aplikacji, jednak w przeciwieństwie do większości gier, w których mikropłatności to niemal jedyna szansa na postęp w rozgrywce, w przypadku Tales of Honor: The Secret Fleet nie jest to warunek konieczny – zwyczajnie nieco ułatwiają one grę, ale nic więcej.

Przejmij kontrolę nad statkiem

Tales of Honor: The Secret Fleet nie odwraca Twojej uwagi skomplikowanym sterowaniem, dzięki czemu łatwiej jest się poświęcić strategii – walka opiera się na wyczuciu czasu. Twoje bronie i środki obrony zlokalizowane są na dole ekranu w formie hybrydy przycisku i mapy. Pociski znajdziesz po prawej stronie ekranu, a obronę po lewej. Wybierasz żądany element za pomocą gestu dotykowego. Po wystrzale licznik (Twój wróg też go ma) zostaje włączony i odlicza czas do momentu, kiedy znów możesz użyć danej broni.

Na dole ekranu znajdziesz również małą mapę, która pokazuje Twój statek po lewej stronie, a wrogi statek po prawej. Po wystrzale możesz śledzić tor pocisku u dołu ekranu, a w miarę jego zbliżania się do Twojego statku na chwilę pojawi się monit o konieczności zastosowania obrony.

W Tales of Honor: The Secret Fleet masz do dyspozycji również rzut obronny, który generuje tymczasową ochronę statku, czyniąc go nie do pokonania. Nie możesz wówczas jednak strzelać, więc jeśli użyjesz rzutu w złym czasie, wystawisz swój statek na atak.

Dobra grafika

Jeśli chodzi o grafikę, to w Tales of Honor: The Secret Fleet stoi ona na nierównym poziomie. Bitwy w kosmosie wyglądają świetnie, a modele statków są zindywidualizowane i dobrze zaprojektowane. Z drugiej jednak strony wnętrze statku jest mocno przestarzałe, a członkowie załogi w panice gaszący płomienie wyglądają dość niepoważnie. Historia, która opowiedziana jest za pomocą komiksowego dialogu, przemawia na korzyść Tales of Honor: The Secret Fleet.

Dźwięk w Tales of Honor: The Secret Fleet odznacza się wysoką jakością. Lasery wydają charakterystyczny świst, syreny wyją, obwieszczając pożary, a eksplozje grzmią jak należy. Muzyka jest również całkiem przyzwoita, jednak nie wybija się na pierwszy plan. Niemniej brak epickiej ścieżki dźwiękowej nie umniejsza przyjemności z gry w Tales of Honor: The Secret Fleet i właściwie ma swoje zalety, ponieważ nie rozprasza w trakcie rozgrywki.

Nie z tego świata

Tales of Honor: The Secret Fleet to świetna gra taktyczna w kosmicznym sztafażu. Być może nie jest idealna, ale dostarcza solidną dawkę akcji nie z tego świata.

Najczęściej pobierane Strategiczne na iphone

Więcej
Tales of Honor: The Secret Fleet

Download

Tales of Honor: The Secret Fleet 1.1

Opinie użytkowników o Tales of Honor: The Secret Fleet